Prečo kandidujem ako nezávislý

Človek sa počas života stretáva s rôznymi výzvami. Vždy je jednoduchšie ísť po prúde, zvoliť si tú priamočarejšiu a rýchlejšiu cestu k cieľu. Avšak nie vždy je tá jednoduchšia cesta aj tou správnou. Niekedy musí človek vystúpať na vrchol po tých najostrejších skalách. Je to vtedy, keď ide o pravdu a o morálku.Ľudia, s ktorými hovorím o mojej kandidatúre, mi občas kladú otázku: Prečo ideš ako nezávislý? Nemáš lepšie ísť napríklad za SNS? Alebo za SIEŤ? SMER? SDKU? KDH? Máš to bez problémov, nemusíš zbierať podpisy, lepšie to vyzerá...

Vždy odpoviem rovnako, nie nemám. Nedovolí mi to totiž svedomie. Ako sa mám snažiť meniť veci k lepšiemu, keď sa budem už od samého začiatku schovávať za ľudí, ktorí 25 rokov devastovali Slovensko ekonomicky a hlavne morálne? Za ľudí, ktorí z nás urobili kolóniu lacnej pracovnej sily a smetisko Európy? Za ľudí, pre ktorých je politické angažovanie len cesta za vlastným obohatením? Za ľudí, ktorí rozkradli miliardy, ale obyčajného človeka prenasledujú kvôli niekoľkým eurám? Samozrejme, moja cesta za úspechom by bola o to jednoduchšia, možno by mi strana zaplatila aj nejaký ten bilboard, predseda by si so mnou frajersky potriasol rukou pred fotografmi... a po úspešných voľbách by som si už len užíval výhody teplého kresla politickej servility. To by som sa ale už nemohol pozrieť do zrkadla. Ja verím, že Slovensko sa ešte môže zobudiť, že môže opäť prosperovať, že Slováci môžu byť hrdým národom s rovnocenným postavením v Európe. Ale nikdy nie s týmito ľuďmi! S prospechármi, s korupčníkmi, s kariéristami. A je jedno akú farbu dresu nosia. Červení, modrí, alebo zelení. Všetci kopú na tú istú bránku a s tými istými ľuďmi v pozadí. Pred kamerou sa hádajú ako najväčší nepriatelia, vytvárajú dokonalú ilúziu oponentúry a mimo kamier si podávajú ruky, potľapkávajú sa po pleciach a chodia spolu na rybačku. Duchovní invalidi so svojím skresleným pocitom nadradenosti.

Nechcem byť starostom, ktorý rozdeľuje, ale starostom, ktorý spája. Obec, ak chce prosperovať, musí fungovať na celkom inej úrovni ako „veľký svet politiky“. Preto chcem spolupracovať so všetkými ľuďmi, ktorí chcú priložiť ruku ku spoločnému dielu a to bez ohľadu na osobné politické presvedčenie. Avšak vždy transparentne a ku prospechu všetkým občanom.    

FacebookYoutubeTwitter

Práve tu je 18 návštevníkov a žiadni členovia on-line